Gry i muzyka, czyli najlepsze ścieżki dźwiękowe ze świata wirtualnej rzeczywistości - NMdS #59

Gry i muzyka, czyli najlepsze ścieżki dźwiękowe ze świata wirtualnej rzeczywistości – NMdS #59

Gry komputerowe już dawno przestały być zabawą dla dzieci. Obecnie są to produkcje nie ustępujące filmom kinowym nie tylko w kwestii rozmachu i złożoności, ale również oprawy muzycznej. Ścieżki dźwiękowe w grach są źródłem wielu rewelacyjnych utworów. Przyjrzyjmy się im.

Na liście tej nie będzie propozycji z gry, która moim zdaniem posiada jeden z lepszych, o ile nie najlepszy soundtrack z jakim miałem do czynienia – Mass Effect 2. RPG’owi od BioWare poświęcone zostało w przeszłości osobne notowanie. A teraz przejdźmy do muzyki z innych gier.

1. Greg Edmonson – Nate’s Theme 2.0 (Uncharted 2: Among Thieves)

Na początek motyw przewodni z najlepszej (wraz z Mass Effect 2) gry, w jaką miałem przyjemność grać. Uncharted 2: Among Thieves to prawdziwie filmowa, niesamowita przygoda, która okraszona została zapadającym w pamięć i rewelacyjnym soundtrackiem.

2. Jesper Kyd – Venice Escape (Assassin’s Creed II)

Seria o zmaganiach Asasynów z Templariuszami generalnie może poszczycić się bardzo udanymi, klimatycznymi ścieżkami dźwiękowymi. Jednocześnie musiałem wybrać z niej swojego faworyta, a nim jest właśnie utwór pochodzący z OST do drugiej części serii (śmiem twierdzić, że najbardziej udanej).

3. Lisa Miskovsky – Still Alive (Mirror’s Edge)

Jedna z bardziej oryginalnych gier, w jakie miałem okazję zagrać. Nie tylko za sprawą gameplayu (poruszanie się po mieście w stylu parkour z widokiem z pierwszej osoby), ale również stylu graficznego i przedstawienia świata – sterylnego, bezosobowego, trochę odrealnionego. W ten klimat świetnie wpisała się ścieżka dźwiękowa.

4. Jeremy Soule – Land of The Golden Sun (Guild Wars: Nightfall)

Utwór, przez którego nie chciało się wychodzić ekranu głównego po uruchomieniu GW :)

5. Power Glove (Far Cry 3: Blood Dragon)

W grę nie grałem, ale jako miłośnik muzyki synthwave ścieżkę dźwiękową do niej bardzo doceniam, ze znajdującym się powyżej utworem w szczególności.

6. Sam Hulick – Mass Effect Theme (Mass Effect)

ME2 miał według mnie najlepszą ścieżkę dźwiękową z całej serii, ale pierwsza część zbyt wiele mu pod względem jakości OST nie ustępuje. No i to właśnie jej zawdzięczamy chociażby motyw przewodni całej serii.

7. Norihiko Hibino – Main Theme (Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty)

Wielkim fanem serii MGS nigdy nie byłem, ale muzyka była tam konkretna.

8. Rising High (Ace Combat 2)

Coś, co będą pamiętać trochę starsi fani gier. Rewelacyjny, dynamiczny utwór z OST do symulatora latania myśliwcem z czasem PlayStation, Ace Combat 2.

Następna porcja fajnej muzyki do samochodu pojawi się 6 czerwca.

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka