Nowa Toyota Avensis (2015) - pierwsze zdjęcia powodują, że ciekaw jestem premiery tego samochodu na Geneva Motor Show

Nowa Toyota Avensis (2015) – pierwsze zdjęcia powodują, że ciekaw jestem premiery tego samochodu na Geneva Motor Show

Toyota na pół miesiąca przed oficjalną premierą nowej generacji modelu Avensis uchyliła już rąbka tajemnicy i opublikowała pierwsze zdjęcia kolejnego wcielenia swojego sedana. Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do Geneva Motor Show 2015, jednak po dwóch dotychczas opublikowanych zdjęciach jestem bardzo ciekaw jak ten samochód będzie prezentował się na żywo.

W segmencie D zaroiło się ostatnio od ładnych, albo bardzo ładnych samochodów. Peugeot 508 po liftingu wygląda rewelacyjnie, podobnie jak nowy Ford Mondeo, który budzi mocne skojarzenia z samochodami Aston Martin. Mazda 6, czy nowy Volkswagen Passat to też żywe przykłady tego, że producenci zrozumieli, że samochód musi obecnie urzec klientów również swoją aparycją.

Toyota Avensis - nowa generacja - sedan i kombi

Tymczasem już wkrótce w Genewie zadebiutuje nowa Toyota Avensis. I nie wiem co o niej myśleć na razie. Poprzednia generacja Avensisa była ładnym, ale bardzo statecznym samochodem. U mnie już w miesiąc po swojej premierze nie wzbudzała większych emocji – ot przyjemny, solidny sedan Toyoty, który niczym nie wyróżnia się z tłumu.

Jednak to było parę lat temu – czy teraz taka strategia wystarczy aby podbić serca klientów szukających nie tylko niezawodności, ale również atrakcyjnej sylwetki? Na dwóch pierwszych opublikowanych zdjęciach nowa Toyota Avensis (2015) nie szokuje. Linia boczna jest bardzo zbliżona do poprzedniej generacji, z przodu znalazło się miejsce na znane z pozostałych nowych modeli (np. Toyoty Aygo) obłości, ale nie znalazłem w jej bryle nic, co wywołałoby u mnie „efekt wow”.

Nowa generacja Toyoty Avensis (2015) w nadwoziu kombi

Dlatego ciekaw jestem mojego pierwszego zetknięcia z nową Toyotą Avensis za jakiś czas – czy spotkanie na żywo pokaże, że kolejna generacja Avensisa jest po prostu mało fotogeniczna, czy potwierdzi stonowanie stylistyczne tego modelu. Na okazję do zobaczenia samochodu na ulicy będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak po światowej premierze, która wyznaczona została na 3 marca 2015 roku w Genewie powinniśmy wiedzieć już trochę więcej.